Т-боун стек – стек за ценители. Два стека в едно – от една страна контрафилето, от другата страна бон филето. Това е предпочитан стек не само заради уникалния си вкус, но и поради впечатляващия вид на порцията. Т-боун стек взима името си от Т-образната кост , която се образува от напречния разрез на гръбнака и свързаните към него кости. Т-боун стека се маже с малко олио или зехтин, поръсва се със сол и черен пипер. На грил или тиган, на висока температура се запечатват за около 1-2 мин., след което се запичат във фурна на 200 С за около 12-15 мин.
ПОДПРАВКИ И ВИНА ЗА Т-БОУН СТЕК
Черен пипер, бренди, чесън, лимон, зехтин, червено вино, розмарин, мащерка.
Поради изключителните си вкусови качества младото говеждо месо от породата Black Angus е едно от най-известните и ценени по света. Животните са издръжливи, а месото се отличава с висока мраморираност,
което го прави сред най-предпочитаните у нас.
РАЗЛИКА МЕЖДУ ТЕЛЕШКО И ГОВЕЖДО
За разлика от телешкото месо, месото от младо говеждо е с различни структура, вкус и цвят. Телешкото месо се добива от млади животни на възраст 6 – 7 месеца от породи, които не са месодайни. Младото говеждо се добива от месодайни породи на възраст поне 18 месеца, когато те тепърва развиват вкусовите си качества. За разлика от телешкото месо, което обикновено е с жълтеникав или розов цвят, говеждото е с по-тъмен цвят и по-твърда структура. Поради тези си свойства говеждото обикновено преминава процес на зреене, за да придобие характерните си крехкота и вкус. Интересен факт е, че говеждото месо съдържа по-малко холестерол от телешкото и е доста по-популярно по света. Във всичките си разновидности говеждото съставлява 25% от продукцията на месо по света.
ПАСИЩНО ОТГЛЕЖДАНЕ
Единственото по-добро нещо от качествено говеждо месо е качествено говеждо месо от пасищно отглеждани говеда. Нашите животни се отглеждат почти целогодишно на планинска паша в Рила и Родопите, в естествената им среда. Храненето им с трева от пасищата позволява естествен прираст, или точно обратното на интензивното угояване с концентрирани фуражи и смески. По-този начин те надават бавно и качеството на месото им е в пъти по-добро от интензивно угояваните животни. Месото от пасищно отглеждани животни е богато и на витамин Е (4 пъти по-високо съдържание), витамин B, бета каротин, калций и магнезий.
Още повече, хранените на паша животни съдържат правилното съотношение на ОМЕГА 3 към ОМЕГА 6 в месото си. Така ОМЕГА 3 е напълно усвояемо при консумация на месо от пасищно отгледани животни.
Месото, което поръчате е с гаранция за качество и пристига прясно до Вашата трапеза всеки път. Ние гарантираме винаги чисто и прясно месо, защото контролираме целия процес на отглеждане, транжиране и доставка. Така Вие получавате един неповторим продукт – чисто месо от пасищно отглеждани животни.
ДОСТАВКА
Извършваме доставки във всички населени места на територията на страната.
Отзиви
Все още няма отзиви.